در حال بارگذاری ویدیو ...

ایگوانا، یک حیوان خانگی خاص - مجله دنیای حیوانات

۳,۹۹۶ بازدید
۰ نظر
گزارش تخلف
مجله دنیای حیوانات
مجله دنیای حیوانات

ایگوانای سبز بومی مرکز و جنوب آمریکا، مکزیک و پاراگوئه است. ایگوانا گیاهخوار بوده و بیش از پنجاه گونه گیاهی را به عنوان خوراک مصرف می‌کنند. بعضی از ایگواناها، شناگرهای بسیار ماهری هستند و گزارش شده تا سی دقیقه می توانند زیر آب باشند!

خوراک مناسب برای ایگوانا شامل انواع سبزی ها، گیاهان و میوه هاست و همیشه باید آب تازه در اختیار داشته باشد. ایگوانا تشخیص نمی دهند که چه غذایی برای شرایط بدنیشان مناسب تر است، به همین دلیل بایستی تنوع در خوراکشان را مورد توجه قرار داد تا تمامی نیازهای آنها تامین گردد.

برخی از ایگواناها برای تغییر غذا از خود مقاومت نشان می دهند، به همین دلیل توصیه می شود از سن کم به انواع مواد غذایی مناسب عادت داده شود. افرادی معتقدند ایگواناها فقط گیاه خوارند و برخی دیگر اعتقاد دارند که ازجانورهای ریز نیز در جیره غذایی شان استفاده می‌کنند. استفاده از غذای خشک مخصوص سگ و گربه برای ایگوانا اصلا کار درستی نیست و می تواند موجب مشکلات گوارشی و کلیوی در حیوان شود.

سیستم گوارش ایگوانا بر مبنای عملکرد باکتری‌ها کار می‌کند که موجب شکستن فیبرهای گیاهی شده و امکان هضم آنها را پدید می آورد.

سرعت رشد در بچه ایگواناها بسیار زیاد است و اگر خوراک مناسب و متعادل در اختیارشان قرار داده نشود، با مشکلات مختلف از جمله نرمی استخوان مواجه می شوند که بسیار آزار رسان است. رسانیدن مواد معدنی کافی به خصوص کلسیم و فسفر از مهمترین مواردی است که باید به آن توجه داشت.
ادامه مطلب در وب سایت مجله دنیای حیوانات
http://worldpets.ir/?p=2812

نظرات
نماد کانال
نظری برای نمایش وجود ندارد.
پاسخ به
نماد کانال