در حال بارگذاری ویدیو ...

محمدجواد ظریف در گفت‌وگوی تفصیلی با مردم سالاری آنلاین: دعواهای داخلی، مانع استفاده بهینه از برجام شد

۱۵,۶۹۵ بازدید
مردم سالاری آنلاین
کانال تایید شده مردم سالاری آنلاین

گفت‌وگو با دکتر محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، اگرچه از پیش هماهنگ شده بود، اما کمتر از یک ساعت مانده به زمان مقرر، به دلیل جلسه ناگهانی با رئیس جمهور، دچار چالش زمانی شد.
از آنجا که به همراه عکاس و فیلمبرداران به محل گفت وگو در وزارت خارجه رسیده بودیم، ترجیح دادیم مصاحبه را زودتر آغاز کنیم و به همین دلیل از چینش دکور تا طرح سوالات، با چالش‌هایی پیش‌بینی نشده‌ای مواجه شدیم. هرچند آقای ظریف زودتر آمد تا بتوانیم مصاحبه را زودتر آغاز کنیم. بحث به برجام کشیده شد و سخنان آقای ظریف درباره این که هر کسی از برجام شکل موردنظر خود را ساخته و براساس همان شکل و شمایلی که خودش ساخته آن را توصیف می‌کند.
درباره خوشبینی نسبت به خارج نشدن ترامپ از برجام پرسیدم که وزیر امور خارجه این خوشبینی را رد کرد و گفت ما هیچ وقت پیش بینی نمیکردیم ترامپ از برجام خارج نشود. شکستن تابوی مذاکره با طالبان و شکسته نشدن تابوی مذاکره با آمریکا، خوشبینی به اینستکس، قرارداد پرحاشیه با چین و انتخابات آتی ریاست جمهوری، از دیگر پرسشهایی بود که از دکتر ظریف مطرح کردم.
آنچه می‌بینید، گفت و گوی مردم سالاری آنلاین با دکتر محمدجواد ظریف است. نسخه صوتی و متن این گفت و گو را هم می توانید در سایت مردم سالاری آنلاین ببینید.

نظرات
نماد کانال
نظری برای نمایش وجود ندارد.
پاسخ به
نماد کانال