Skip to main content
برنامه استعلام خلافی
۴۱ بازدید

آبستراکسیون نمایندگان مخالف CFT چگونه شکست خورد؟

خلیج همیشگی فارس
خلیج همیشگی فارس
منتشر شده در تاریخ ۱۵ آذر ۱۳۹۷

نمایندگان اصولگرای مخالف CFT بار دیگر تلاش کردند تا با آبستراکسیون و خروج از صحن علنی مجلس جلوی تصویب اصلاحیه این لایحه را بگیرند.
مجلس به اصلاحیه لایحه مقابله با تامین مالی تروریسم CFT هم رای مثبت داد. البته این بار هم کار به آسانی پیش نرفت و مخالفان این لایحه به هر دری زدند تا شاید بتوانند جلوی آن را بگیرند. اگرچه این بار از بنر و طومار خبری نبود اما پیامک ها در جای خود باقی بود و نمایندگان این طیف هم در مجلس سنگ تمام گذاشتند.
به گزارش اعتمادآنلاین ؛ در همین راستا حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر تلاش کرد تا بار دیگر پای رهبری را به میان بکشد، نادر قاضی پور نماینده ارومیه موافقان این لایحه را ضعیف النفس خواند و البته بار دیگر حاشیه ساز شد.
در آخر هم با وجود همه جنجال ها، وقتی خود را در اقلیت یافتند تلاش کردند صحن علنی را ترک کنند تا مجلس از نصاب بیفتد و رای گیری انجام نشود. اگرچه به گفته حاجی دلیگانی؛ علی لاریجانی رییس مجلس دستور بسته شدن درهای صحن را داده و جلوی خروج نمایندگان برای دقایقی گرفته شد. در همین حین هم لاریجانی اعلام رای گیری کرد و لایحه تصویب شد.
باوجود اینکه برخی این حرکت رییس مجلس را نقض آیین نامه داخلی دانسته اند، محمدعلی وکیلی عضو هیات رییسه به « اعتمادآنلاین » گفته است که در جلسه علنی و رسمی مجلس نمایندگان حق خروج از صحن علنی مجلس را ندارند و اقدام رییس مجلس در این باره اقدام درست و به جایی بوده است.
با همه این حواشی نمایندگان بند اول از ایرادات شورای نگهبان به CFT را که پیشتر در کمیسیون امنیت ملی اصلاح شده بود را در صحن علنی به تصویب رساندند. با تصویب این بند از CFT این بخش بار دیگر برای تعیین تکلیف به شورای نگهبان می رود.