در حال بارگذاری ویدیو ...

نقد و بررسی گوگل! / تاریخچه ی گوگل!

۰ نظر گزارش تخلف
فناوریاتور
کانال تایید شده فناوریاتور

شنبه ی هفته ی جدید و قسمت دوم مستند فناوریاتور فرا رسید. توی این قسمت از مستند فناوریاتور قرار از درباره ی گوگل صحبت کنیم و زیر و بم گوگل رو براتون بیرون بریزیم.
خلاصه ی مستند:
لری پیج و سرگی برین دو دانشجوی رشته علوم رایانه در دانشگاه استنفورد بودند که در سال ۱۹۹۵ بر روی پروژه‌ای با نام بک‌راب کار می‌کردند که این پروژه پژوهشی در واقع آغازی برای به وجود آمدن گوگل بود. آن‌ها توانستند الگوریتمی (که سپس رتبه صفحه نامیده شد) را برای رتبه‌بندی صفحه‌های جستجو شده اینترنتی به وجود بیاورند. آن‌ها نام پروژه خود را بک‌راب گذاشته بودند زیرا موتور جستجوگر آن‌ها لینک‌های پشتیبانی وبگاه‌ها را بررسی می‌کرد و بر همان مبنا میزان اهمیت آن‌ها را در نتایج جستجو تعیین می‌کرد. در همان زمان وبگاهی دیگر با نام رنک‌دکس با روشی مشابه نیز کار می‌کرد. موتور جستجوگری که توسط این دو طراحی شد ابتدا با دامنه google.stanford.edu در اوت ۱۹۹۶ در شبکه خصوصی دانشگاه استنفورد آغاز به کار کرد و در ۱۵ سپتامبر سال ۱۹۹۷ با دامنه google.com به ثبت رسید. برای اینکه از گوگل اطلاعات بیشتری کسب کنید ویدی را مشاهده نمایید.

برای حمایت از ما ویدیو رو لایک و کانال رو دنبال کنید، اگر از یوتیوب میبینید زنگوله ی بقل سابسکراب رو بزنید که هر ویدیو گذاشتیم یوتیوب بهتون خبر بده.

بقیه ی ماجرا اینجاست...
یوتیوب:
https://www.youtube.com/channel/UCIJzTndQFyexyNnsCQOcXyw
آپارات:
https://www.aparat.com/fanavariator
نماشا:
https://www.namasha.com/fanavariator
وبلاگ:
https://fanavariator.blogsky.com/

نظرات
نماد کانال
نظری برای نمایش وجود ندارد.
پاسخ به
نماد کانال