در حال بارگذاری ویدیو ...

آزمایش پاپ اسمیر چیست ؟ همه چیز درباره تست پاپ اسمیر

۱۵۰ بازدید
کلینیک شبانه روزی کیمیاگر
کلینیک شبانه روزی کیمیاگر

آزمایش پاپ اسمیر، روشی برای غربالگری سرطان دهانه رحم در زنان است. در این آزمایش قسمتی از بافت و سلول‌های دهانه رحم، دقیقا همان قسمت پایین و باریک ورودی رحم که متصل به واژن است، جمع‌آوری و در آزمایشگاه پاتوبیولوژی مورد بررسی قرار می‌گیرند. مطمئنا تشخیص زودهنگام سرطان دهانه رحم با انجام آزمایش پاپ اسمیر به شما فرصت بیشتری برای درمان می‌دهد.
این آزمایش همچنین با نشان دادن تغییرات اولیه در سلول‌های دهانه رحم، می‌تواند شرایط پیش‌سرطانی و احتمال بروز سرطان در آینده را پیش‌بینی کند. تشخیص زودهنگام این سلول‌های غیرطبیعی با آزمایش پاپ اسمیر، اولین قدم شما برای توقف پیشرفت احتمالی سرطان دهانه رحم با گذشت زمان است.
نمونه‌برداری برای این آزمایش اصولا در مطب پزشک متخصص زنان و زایمان انجام می‌شود. ممکن است کمی درد خفیف داشته باشد، اما معمولاً در طولانی‌مدت عوارضی ندارد. پس از نمونه‌برداری، با رعایت اصول مشخصی نمونه به آزمایشگاه پاتوبیولوژی ارسال می‌شود. آزمایشگاه تشخیص طبی و پاتوبیولوژی کیمیاگر با برخورداری از بهترین دستگاه‌ها و مجرب‌ترین متخصصان علوم آزمایشگاهی و پزشکان متخصص پاتوبیولوژی، توانسته است تاکنون به بهترین نحو نظر جامعه پزشکی را به خود جلب کند. به خصوص در ارائه نتایج دقیق آزمایش پاپ اسمیر، که مراجعات بسیار در این زمینه به آزمایشگاه کیمیاگر خود نشان‌دهنده این مساله است.
توصیه می‌کنیم با شروع فعالیت جنسی خود در مورد سرطان رحم و ضرورت انجام این آزمایش اطلاعات بیشتری کسب کنید؛ به خصوص خانم‌هایی که سابقه خانوادگی سرطان دهانه رحم دارند. چرا که احتمال درگیری آن‌ها به دلیل مساله وراثت بیشتر از خانم‌های دیگر است. خواندن مطالب مختلف در اینترنت یا مجلات و حتی کتب مرجع پزشکی می‌تواند در کسب اطلاعات ضروری و متعاقبا تغییر سبک زندگی به منظور پیشگیری از ابتلا به این سرطان کمک کند.
به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم تا در یک مطلب جامع به تمام سوالات رایج در مورد سرطان دهانه رحم و آزمایش پاپ اسمیر از جمله سرطان دهانه رحم چیست؟ چه کسانی به انجام آزمایش پاپ اسمیر نیاز دارند؟ چه انتظاراتی باید از این آزمایش داشت؟ تعداد دفعات مورد نیاز برای تکرار این آزمایش چقدر است؟ پاسخ دهیم. پس تا پایان این مطلب همراه ما باشید...

نظرات
نماد کانال
نظری برای نمایش وجود ندارد.
پاسخ به
نماد کانال