در حال بارگذاری ویدیو ...

طرز تهیه سوسیس ترکیه_سوجوک +توضیحات

۷۱۵ بازدید
shina
shina

سوسیس سوجوک Sujuk به گوشت فراوری شده به سبک ترکی گفته می شود. سوجوک ترکیه در واقع یک نوع سوسیس خشک شده ،با ادویه فراوان و تند است، که سابقه تولید آن به کشورترکیه برمیگردد.
ترکیبات سوجوک عبارت است از گوشت چرخ کرده (معمولا گوشت گاو یا بره) به همراه ادویه جات مخصوص طبیعی که به شکل سوسیس آماده می شود.سوجوک یک نوع سوسیس یا کالباس است.
تاریخچه سوجوک
بسیاری از افراد این نوع کالباس را ملی می دانند. سوجوک قرقیز چوچوک ، قزاق شوژوک ، بالکان تیونوک ، قفقازی ، ترکی و بلغاری سوژوک وجود دارد.
سوجوک یک سوسیس تند و تیز است که از گوشت خشک گوسفند ، گوشت گاو یا گوشت ... تهیه شده است ، که به ویژه در بین افراد ساکن در قلمرو امپراتوری سابق ترکیه وجود دارد.
برای تولید سوجوک خانگی ، به قطعات کاملاً چرب گوشت ، به عنوان مثال ، قسمت شانه گوشت گاو احتیاج دارید.گوشت باید شسته و خشک شود ، به قطعات ۵۰-۱۰۰ گرم برش داده شود ، تاندونها و غشاهای عضلانی را برش داده و چربی باقی بماند.
سپس گوشت را به ازای هر ۱ کیلوگرم گوشت ، ۳۰ گرم نمک ، ۱ گرم نمک نیتریت(نگهدارنده) و ۱ گرم شکر مخلوط کنید.تکه های آماده شده را مخلوط کرده و تا چهار روز در ظرفهای پوشیده در یخچال بگذارید تا تمام خون تخلیه شود.
پس از آن ، گوشت را در با چرخ گوشت ، چرخ کنید ، سیر و ادویه ها را اضافه کنید: سیر،جوز هندی ، فلفل قرمز و هل. در یخچال به مدت یک روز بماند.
روده های گاو یا گوسفند را کاملاً در آب گرم بشویید ، به مدت ۱۵ دقیقه در محلول ضعیف پرمنگنات پتاسیم قرار دهید ، سپس آن را جدا کرده و بگذارید خشک شود.
روده ها را با گوشت چرخ کرده پر کرده و آنها را با نخ محکم بطول ۲۰ تا ۳۰ سانتی متر گره بزنید. تا سوسیس های صاف و پر شوند.در چند نقطه در قسمت های پر شده از هوا را با سوزن نازک سوراخ کرده و هوا را خارج کنید ، حال سوسیس ها را زیر سایبان خنک آویزان کنید تا خشک شود.
متوسط ​​زمان خشک کردن کالباس ۳۰-۴۰ چهل روز است. در یک اتاق خنک و خشک ، سوجوک ها می توانند تا شش ماه نگهداری شوند.
بعضی از دستور العمل های سوجوک توصیه می شود که به مدت ۳ روز آویزان شوند: کالباس ها را حتی ردیفی روی میز قرار می دهند ، آنها را با یک پارچه تمیز و سپس با یک تخته صاف می پوشانند و یک سنگ یا بار سنگین روی تخته قرار می دهند.

نظرات
Loading...