در حال بارگذاری ویدیو ...

موزیک ویدئو «BAD» بـد مایکل جکسون | آلبوم بد 1987

۲۳,۴۴۱ بازدید
۴ نظر
گزارش تخلف
mjfollower
mjfollower

یکی از موفق‌ترین تک‌آهنگ‌های مایکل جکسون که در سال ۱۹۸۷ منتشر شد. نماهنگ این اثر توسط مارتین اسکورسیزی کارگردانی شده است و یکی از پرهزینه‌ترین نماهنگ‌های تاریخ است.

پخش: ۷ سپتامبر ۱۹۸۷
ضبط: ۱۹۸۶
سبک: دنس پاپ، فانک
زمان: ۴:۰۷ (نسخهٔ آلبوم)
ناشر: اپیک
ترانه‌سرا: مایکل جکسون
آهنگساز: مایکل جکسون
تهیه‌کننده: کوئینسی جونز، مایکل جکسون (شرکت تهیه‌کننده)

آلبوم بد:
بَـد (BAD) هفتمین آلبوم استودیویی مایکل جکسون است. این آلبوم در ۳۱ آگوست ۱۹۸۷ (‎۹ شهریور ۱۳۶۶) منتشر شد. ضبط این آلبوم حدود پنج سال بعد از آلبوم قبلی جکسون با نام تریلر که به عنوان پرفروش‌ترین آلبوم موسیقی جهان شناخته می‌شود، شروع شد.

۹ ترانه از ۱۱ ترانهٔ آلبوم بد توسط خود جکسون نوشته شده‌است. آلبوم بد با فروش بیش از ۴۵ میلیون نسخه در جهان تا سال ۲۰۱۲، چهارمین آلبوم پرفروش جهان در تمام دوران‌ها است.

بد اولین و یکی از دو آلبومی است که ۵ آهنگ آن در جدول ۱۰۰ آهنگ داغ بیلبورد شماره یک بوده‌است. این آلبوم تا ۲۴ سال به عنوان تنها آلبومی شناخته می‌شد که این رکورد را داشت اما در سال ۲۰۱۱، آلبوم رویای نوجوانی از کتی پری با ۵ تک‌آهنگ شماره یک در جدول آمریکا، در این رکورد با آلبوم بد سهیم شد. این آلبوم نامزد ۶ جایزه گرمی شد که در ۲ مورد برنده شد.

در سال ۲۰۱۲ به مناسبت بیست‌وپنجمین سالروز انتشار بد، آلبوم بد ۲۵ در ۸ سپتامبر منتشر شد.

رکوردها:
آلبوم بد، اولین و تنها آلبوم موسیقی جهان در تمام طول تاریخ است که ۵ ترانهٔ آن توانست در جدول ۱۰۰ اثر برتر بیلبورد شمارهٔ یک شود: «نمی‌تونم دوستت نداشته باشم»، «بد»، «حسی که تو به من میدی»، «مرد درون آینه» و «دایانای کثیف».

ادامه: http://yon.ir/cwMoB

دانلود آلبوم بد: http://www.namasha.com/v/R7SgvXHX

نظرات
Loading...