در حال بارگذاری ویدیو ...

کلید خصوصی ارز دیجیتال Private Key چیست؟

کریپتو دریا - Crypto Darya
کریپتو دریا - Crypto Darya

.. کـانـال تــلـگـرام کــریــپتــو دریــا ..
https://T.me/Crypto_Darya
https://www.instagram.com/Crypto_Darya

توضیحات:
کلید خصوصی عبارتی است که به کاربر امکان دسترسی به دارایی های ارز ‌دیجیتال خود را می‌دهد. هر کاربر بعد از ساخت والت یک نشانی عمومی و یک نشانی خصوصی دریافت می‌کند.

کلید عمومی یا Public Key در معرض عموم قرار دارد و هر کس می‌تواند آن را مشاهده کند مانند شماره کارت بانکی.

اما کلید خصوصی مانند رمز دوم کارت برای برداشت از حساب استفاده می‌شود و بدون آن امکان برداشت از حساب به هیچ وجه وجود ندارد لذا تمام تلاش خود را برای حفظ و نگهداری کلید خصوصی انجام دهید.

کلید خصوصی می تواند اشکال مختلف داشته باشد. معمولا به صورت یک سری کاراکترهای الفبایی و عددی نشان داده می شود که هک شدن آن را برای هکر مشکل می سازد. اغلب کاربران کلیدهای کیف پول خود را به این شکل می بینند که متشکل از 51 کاراکتر است. برای مثال کلید خصوصی یک کیف پول بیت کوین به شکل زیر است:

5Kb8kLf9zgWQnogidDA76MzPL6TsZZY36hWXMssSzNydYXYB9KF

اما کلید یا آدرس عمومی بیت کوین به صورت زیر مشاهده می شود:

1EHNa6Q4Jz2uvNExL497mE43ikXhwF6kZm

برای درک بیشتر می توان گفت که آدرس عمومی مانند آدرس پستی است و کلید خصوصی مانند کلید صندوق پستی است. هر کسی که آدرس پستی شما را داشته باشد، می تواند برای شما نامه ارسال کند. در هر حال به محتوا و آنچه در صندوق پست وجود دارد، تنها کسی که کلید صندوق پست را داشته باشد دسترسی خواهد داشت. بنابراین این کلید را باید در جایی ایمن نگهداری کرد، زیرا اگر این کلید گم شود یا سرقت شود، صندوق در خطر خواهد بود.

نظرات
نماد کانال
نظری برای نمایش وجود ندارد.
پاسخ به
نماد کانال