در حال بارگذاری ویدیو ...

راز جلوگیری از بر باد رفتن ارث پدری!

Abdolreza Qashqai/عبدالرضا قشقایی /کارشناس املاک و مشارکت در ساخت

متاسفانه در بین خواهر و برادران و بازماندگان یک مرحوم بر سر تقسیم ارث اختلافات بسیار زیادی پیش میاد که این اختلافات در نهایت باعث متضرر شدن خود اونها میشه.

مثلا در شرایط رکود که به سختی مشتری گیر میاد، بعد از مدتی که مشتری پیدا میشه، اختلافات شدید وراث، مشتری بیچاره رو فراری میده یا اینکه در جلسه معامله و قرارداد اختلافات باعث میشه که روی یک قیمت به توافق نرسن.

اگر بخوان با این فرمون پیش برن هیچ وقت این ملک فروش نمیره. پیشنهاد من در این مواقع اینه که از یکی از دوستان و آشنایان که اکثرا حرفش رو قبول دارید کمک بگیرید تا بین شما داوری کنه و به نوعی حرفش اتمام حجت باشه. اینجوری خیلی سریع به هدف مشترک همتون می‌رسید و به بهترین قیمت ممکن ملک رو می‌فروشید.

ولی اگر به هیچ وجه نتونستید با هم به توافق برسید باید به دادگاه مراجعه کنید تا دادگاه قیمت ملک رو کارشناسی کنه و ملک رو به مزایده بگذاره.
مطمئن باشید در این روش به مراتب پول کمتری از روش قبل به شما میرسه.
البته این روش برای املاکی هست که به هیچ عنوان قابلیت تقسیم بندی یا افزار نداشته باشه. وگرنه اگر ملک رو بشه تقسیم کرد مثلا یه زمین باشه که بشه چند قسمت تقسیم کرد هر قسمت رو به یکی از وراث میدن.

حالا یه سوال : اگر ما از وراث یک ملک رو بخریم و از پنج ورثه چهار نفر امضا کنن و یک نفر امضا نکرده باشه تکلیف قرارداد ما چی میشه؟ قرارداد صحیح هست یا باطل؟

لطفا پاسخ خودتون رو زیر همین پست کامنت بزارید

نظرات
نماد کانال
نظری برای نمایش وجود ندارد.
پاسخ به
نماد کانال