در حال بارگذاری ویدیو ...

پرورش سوسک دوبیا در خانه برای تغذیه ماهی - پرنده- خزنده(کار آفرینی)

۳۰ بازدید
hooman
hooman

سوسک دوبیا (Dubia Roaches) که با نام (Blaptica dubia) یا لاپتیکا دوبی هم گفته می شود که یک سوسک خال خالی به رنگ قهوهای روشن تا پرتقالی است که آن را سوسک چوبی آرژانتینی هم می گویند که یک نوع سوسک متوسط است و می تواند تا 40-45 میلی متر (1.6-1.8 اینچ) رشد کند.
شرح

آنها از نظر جنسی دو شکل هستند. جنس نر بالغ بالهای بلند که بدن خود را پوشانده است ، در حالی که ماده های فقط شاخه های کوچک بال دارند - تگمینا (جلو) از آنها تقریباً یک چهارم طول بدن آنها است. الگوسازی که گاهی اوقات فقط در نور شدید قابل مشاهده است. رنگ آنها با محیط و رژیم غذایی از یک کلنی با دیگری متفاوت است.

سوسک Dubia در آمریکای مرکزی و جنوبی یافت می شود ، از کاستاریکا آغاز می شود. گویان در فرانسه و برزیل تا آرژانتین هم یافت می شوند. نمونه های دیگر در برزیل ، آرژانتین ، و اروگوئه یافت شده است.

نه بزرگسالان و نه نوجوانان نمی توانند از سطوح صاف و عمودی صعود کنند ، زیرا آنها دارای آرولیوم توسعه یافته نیستند. دامنه دمای ایده آل آنها 24 تا 35 درجه سانتیگراد است.سوسک دوبیا یک ماده مغذی است که میوه ها و غلات را ترجیح می دهد ، از منابع پروتئینی زیاد (مانند گوشت یا فضولات حیوانات دیگر) دوری می کند (اما هنوز هم از آنها می خورد). آنها به خصوص مواد گیاهی نیمه شیرین را دوست دارند.

خوراک مناسب برای پرورش سوسک های دوبیا شامل: هویج ، انواع میوه های گرمسیری (انبه و پاپایا) ، سیب ، آووکادو ، موز ، گیلاس ، گلابی ، پرتقال ، توت فرنگی ، ذرت تازه ، گوجه فرنگی .

حشره خوراکی :

سوسک دوبیا به خصوص در میان علاقه مندان و صاحبان رتیل ، دوزیستان و خزندگان به یک حشره تغذیه کننده محبوب تبدیل شده است. نگهداری یا پرورش حشره به دلیل ناتوانی در پرش یا صعود از سطوح صاف ، حرکت نسبتاً آهسته و نادر بودن پرواز آسان تر می شود.

آنها برخلاف جیرجیرک ها نیز ساکت و آرام هستند و نیازهای محیطی گرمسیری احتمال استقرار فراریان را در آب و هوای سردتر و خشک تر کاهش می دهد. آنها می تواند باعث واکنشهای آلرژیک در انسان شود ، اگرچه در مقایسه با بسیاری از سوسک ها بوی نسبتاً کمی تولید می کنند.

نظرات
نماد کانال
نظری برای نمایش وجود ندارد.
پاسخ به
نماد کانال