در حال بارگذاری ویدیو ...

آموزش تکنیکال مقدماتی، اندیکاتورها و انواع مختلف آن ها در بازارهای مالی (جلسه پانزدهم)

ذهن بورسی
ذهن بورسی

آموزش تکنیکال مقدماتی، اندیکاتورها و انواع مختلف آن ها در بازارهای مالی

آموزش تکنیکال مقدماتی، اندیکاتورها و انواع مختلف آن ها، موضوعی است که در این جلسه با ویدیویی کوتاه به بررسی آن می پردازیم. در بازارهای مالی می پردازیم

اندیکاتور ها (Indicators) ابزارهایی در نمودارهای قیمت هستند که از طریق محاسبات ریاضی عملا دسترسی های آماری را فراهم می کنند. اندیکاتور ها همچنین بر اساس رفتار حال حاضر و گذشته ی قیمت رفتار قیمت ها را با فرض ادامه دهنده ی اطلاعات قبلی برای آینده بیان می کنند.

سه شاخص اصلی در آموزش اندیکاتور ها بیان می‌شود: روند (Trend)، نوسان (Volatility) و حجم (Volume) و نوسان (Volatility). در ادامه آموزش اندیکاتور ها، این سه نوع را معرفی می‌کنیم.

اندیکاتور روند

در صورتی که روند مشخصی وجود داشته باشد، اندیکاتورهای روند بیان می‌کنند که بازار به کدام سمت حرکت می‌کند. اندیکاتورهای روند که در آموزش اندیکاتور ها در مورد آن‌ها به تفکیک بحث خواهد شد، عبارتند از: توقف و بازگشت سهموی یا پارابولیک سار (Parabolic SAR)، بخش‌هایی از ایچیموکو (Ichimoku) و میانگین متحرک همگرا واگرا (Moving Average Convergence Divergence) یا به اختصار MACD (مکدی).

اندیکاتور حجم

اندیکاتورهای حجم بیان می‌کنند که چگونه حجم با گذشت زمان تغییر می‌کند و چه تعداد سهم با گذشت زمان خرید و فروش می‌شود. این اندیکاتور بسیار مفید است، زیرا هنگامی که قیمت تغییر می‌کند، حجم نشان می‌دهد که حرکت چقدر قوی است. حرکت‌های اصطلاحاً صعودی(BULL) با حجم زیاد و یا نزولی (BEAR)به احتمال زیاد نسبت به حرکت‌های کم‌حجم تداوم بیشتری دارند. این اندیکاتورها شامل حجم متعادل (On-Balance Volume)، جریان پول چایکین (Chaikin Money Flow) و  هستند.

اندیکاتور نوسان

اندیکاتورهای نوسان به ما می‌گویند که قیمت در یک دوره معین چقدر تغییر می‌کند. نوسان بخش مهمی از بازار است و بدون آن راهی برای درآمدزایی وجود ندارد! قیمت باید تغییر کند تا ما سود

نظرات
نماد کانال
نظری برای نمایش وجود ندارد.
پاسخ به
نماد کانال