در حال بارگذاری ویدیو ...

معرفی سمپلرهای حجم ثابت PIP

پل ایده‌آل پارس
پل ایده‌آل پارس

سمپلرهای حجم ثابت .P.I.P با طراحی ویژه و به واسطه‌ی بهره‌مندی از مکانیزم حجم‌ برداری تماماً فلزی حداکثر دقت در فرایند حجم‌ برداری را برای کاربران فراهم میکنند. همچنین عدم درگیری قطعات متعدد فلزی و پلاستیکی و استفاده از اورینگ‌‌های ضدنشت متعدد، موجب عملکرد مطلوب سمپلر در طول عمر بالای آن می‌گردد.

این سمپلرها، به دلیل عملکرد مبتنی بر اصل جابه جایی هوا، جهت حجم‌ برداری از اغلب نمونه‌‌های آزمایشگاهی مناسب و دقیق هستند.

در صورتی که سمپلرهای .P.I.P سهواً بر روی زمین بیافتند، شفت و محل اتصال نوک سمپلر صدمه‌ی جدی ندیده و نمی‌شکند. این امر به دلیل تجهیز این دستگاه به قطعات داخلی تماماً فلزی است. مقاومت در برابر اشعه‌ی UV و مواد شیمیایی رایج در آزمایشگاه نیز یکی دیگر از ویژگی‌های سمپلر .P.I.P است.

پروسه‌‌ی اتوکلاو و استریل کردن سمپلرهای .P.I.P به راحتی و بدون نیاز به جداسازی قطعات پایینی آن صورت می‌‌گیرد. جهت اتوکلاو کردن سمپلر، کافیست تنها دکمه‌‌ی حجم برداری آن را از بدنه جدا کرده و باقی قطعات را در دستگاه اتوکلاو قرار دهید.

حرکت نرم و روان دکمه حجم برداری و دکمه پران نوک سمپلر سبب کاهش نیروی مصرفی و خستگی کمتر دست شده و این امتیاز در کنار طراحی ارگونومیک و وزن کم سمپلرهای .P.I.P ، بخصوص در حجم برداری‌های مکرر و طولانی مدت، از آسیب‌‌های جسمی جلوگیری می‌کند. همچنین امکان جابجاییِ دکمه‌ی حجم برداری، این قابلیت را به کاربر می‌دهد که به راحتی جهت آن را متناسب با دستی که با آن راحت تر است تغییر دهد تا عدد حجم برداریِ ثبت شده بر روی آن به آسانی قابل خواندن باشد. این سمپلرها بر اساس میزان حجم‌ برداری و نوک سمپلرهای متناظر دارای کدهای رنگی مختلف هستند. این مساله منتج به شناسایی و سازماندهی موثر سمپلرها می‌گردد.

نظرات
نماد کانال
نظری برای نمایش وجود ندارد.
پاسخ به
نماد کانال