در حال بارگذاری ویدیو ...

معرفی کتاب ناطور دشت

امین ایران پناه
امین ایران پناه

کتاب ناطور دشت اثر جی. دی. سلینجر که قبلآ در گردش با کتاب در موردش حرف زده بودم، بلاخره به پایان رسید. در مورد این کتاب زیاد شنیده بودم و وقتی خوندمش، ازش لذت بردم.

هولدن کالفید، شخصیتی دوست داشتنی که کل داستان بر حول این شخص می‌چرخد. هولدن از مدرسه معروفی اخراج شده است و قرار است چند روز در خوابگاه بماند و بعد همراه با تعطیلات سال جدید به خانه برود. ولی چرا تا آن زمان صبر بکند؟

زمانی که در خوابگاه است شما از نوع برخورد و طرز فکر او آگاه می‌شوید، او از همه افراد خوابگاه به دلیل دو رویی آنها متنفر است. مگر در زمانی که خوابگاه بود بر او چه گذشت؟ اصلاً چرا از مدرسه‌ای که از بهترین مدارس بود تا این حد بیزار بود؟

اما یکدفعه اتفاقی می‌افتد که به سرش میزند همان موقع وسایلش را جمع بکند و از خوابگاه برود، ولی چه اتفاقی؟ آیا به خانه می‌رود؟ نه به خانه نمی‌رود؛ ولی کجا می‌رود؟

هولدن شخصیت هنجارشکنجی دارد. کسی که از تعارف و اینطور موارد بیزار است و همیشه حس بدی پیدا می‌کند وقتی مجبور است اینطوری باشد برای همین یکدفعه تصمیم به ترک محل می گیرد. او از تنها کسی که خوشش می‌آید خواهر کوچکترش است و بخاطر او از رفتن به غرب منصرف می‌شود. اما به چه دلیل می‌خواهد به غرب برود؟

کتاب ناطور دشت و شخصیت هولدن کالفید از شهرت جهانی برخوردار است و هنگام مطالعه این اثر سلینجر به قدرت نوشته‌های او پی می‌برید. امیدوارم از خواندن این کتاب لذت ببرید.

برای خرید کتاب ناطور دشت می‌توانید از طریق لینک زیر اقدام کنید:
https://www.iranketab.ir/c/998ea1


----------------------------------------------
همچنین منو در
بلاگ:
https://aminiranpanah.com/
اینستگرام:
https://instagram.com/_u/amin_iranpanah
دنبال کنید

این مطلب در بلاگم:
http://irpnh.ir/0sj8k

نظرات
نماد کانال
نظری برای نمایش وجود ندارد.
پاسخ به
نماد کانال