در حال بارگذاری ویدیو ...

آیا فروشنده حرفه ای می تواند هر محصولی را بفروشد؟

آسایش تیم: خدمات آموزشی , مشاوره ای , تبلیغاتی

باور غلطی وجود دارد که می گوید یک فروشنده حرفه ای می تواند هر محصولی را به فروش برساند. این باور کاملا غلط و اشتباه است. و فروشندگان حرفه ای بسیاری متعجب شدند که چرا می توانند بعضی از محصولات را راحت، و بعضی را بسیار سخت به فروش برسانند.

گاهی فکر می کنند در زمینه فروش شاید ضعیف شده اند و دیگر آن فروشنده زبر و زرنگ سابق نیستند. یا اینکه عادت کرده اند به فروش محصول دیگری، و فروش محصول جدید برای شان سخت است چرا که عادت ندارند. ممکن است همه این حرفها درست باشد. اما... نکته مهم و دقیق و کاملا درست این است که مادامی که ما محصول مان را به خوبی نشناسیم، و حس خوبی به آن نداشته باشیم، با ویژگی های آن آشنا نباشیم، فواید آن را به خوبی ندانیم و جان کلام اینکه عاشق و شیفته آن نباشیم، نمی توانیم آن را با سهولت به فروش برسانیم.

برای اینکه راحت بتوانیم محصولی را به فروش برسانیم چند نکته بسیار مهم وجود دارد:

1- باید محصول را به خوبی بشناسیم. همانند مخترع و تولید کننده آن (هر چقدر محصول را بیشتر بشناسیم راحت تر می توانیم آن را پرزنت و معرفی کنیم.)
2- باید بدانیم این محصول چه نیازی را مرتفع می کند. خیلی مهم است. اگر ندانیم در واقع محصول مان را نمی شناسیم. (مثال بزنم. شما خمیر دندان نمی فروشید. بلکه تمیزی دندان را می فروشید. یعنی فایده محصول را میفروشید نه دقیقا خود محصول را)
3- باید بدانیم چه جماعتی این محصول را خواهان هستند. در مثال خمیر دندان در واقع تمام مردم جامعه خیردار و نیازمند آن هستند. و نه صرفا بخشی از افراد جامعه.... اما مثلا اگر شما فروشنده عصا باشید جامعه سن بالا، بازار هدف شما را تشکیل خواهند داد.
4- سپس بیاییم و جماعتی که نیازمند محصول مان هستند را پرزنت کنیم. در این صورت احتمال پیروزی و فروش ما افزایش خواهد یافت.

جهت دریافت مشاور با 09125281952 تماس بگیرید.
آدرس پیج اینستاگرام ما:
https://www.instagram.com/ghabze_bazar/

نظرات
نماد کانال
نظری برای نمایش وجود ندارد.
پاسخ به
نماد کانال