در حال بارگذاری ویدیو ...

تست Pull Off

۱۶۰ بازدید
مقاوم سازی تکنوپل
مقاوم سازی تکنوپل

امروزه تست Pull Off به عنوان روشی مناسب جهت ارزیابی مقاومت ناحیه سطحی بتن رواج یافته و خصوصا هنگامی که با کرگیری جزئی تلفیق می گردد برای آزمایش چسبندگی تعمیرات مناسب خواهد بود. این روش شامل چسباندن یک دیسک آلومینیومی یا فولادی (معمولا به قطر 50 میلی متر) به سطح بتن توسط یک ماده چسباننده مانند چسب رزین اپوکسی با مقاومت بالا می باشد.


در حین ریختن و تراکم بتن تازه لایه سطحی اغلب دارای آب و سیمان بیشتری نسبت به هسته بتن است. بنابراین ترکیب و ویژگی های لایه سطحی ممکن است متفاوت باشد. ازطرفی در طول عمر سرویس دهی سازه لایه سطحی معمولا در معرض عوامل مهاجم شدیدتری قرار دارد. لذا کنترل کیفیت بتن با استفاده از مقاومت فشاری نمونه های مکعبی یا استوانه ای و همچنین کرگیری خصوصیات لایه برای pull off سطحی را اندازه گیری نمی کند و دربردارنده خصوصیات توده و هسته بتن است. لذا روش هایی چون pull off در حالت سطحی فقط در ارزیابی کیفیت سطح بتن بویژه در محل ضرورت کاربرد دارند و آزمایش لایه ای به عمق حداکثر 5 میلیمتر را مورد ارزیابی قرار می دهد.


همچنین آزمایش pull off در ارزیابی مقاومت نواحی سطحی بتن محبوبیت زیادی دارد. بویژه وقتی که در ترکیب با کرگیری جزئی بکار رود سطح گسیختگی را به نواحی داخلی بتن منتقل کرده و لذا برای ارزیابی مقاومت مناطق داخلی تر بتن و نیز چسبندگی نواحی تعمیری بسیار مناسب است.
ماهیت تستpull off (کشش سطحی) براین اساس استوار است که مقدار نیروی کششی که لازم است برصفحه فولادی اعمال شود تا صفحه همراه با لایه سطحی بتن جدا گردد با مقاومت بتن رابطه همبستگی دارد. تست pull offبه دو صورت (بدون کرگیری و با کرگیری ) انجام می گیرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت شرکت مقاوم سازی تکنوپل "https://bit.ly/34uplrQ"مراجعه فرمایید.

تکنوپل در لینکدین
https://www.linkedin.com/in/technopol/


تکنوپل در گوگل+
https://bit.ly/2FPgqc2

نظرات
نماد کانال
نظری برای نمایش وجود ندارد.
پاسخ به
نماد کانال