در حال بارگذاری ویدیو ...

کاهش وزن اضافی در سالمندان

۶۶ بازدید
zimed
zimed

شاید روش‌های کاهش وزنی که قبلا به آن متوسل می‌شدید دیگر جواب نمی‌دهند. حقیقت اینجاست که با افزایش سن، نوع کالری سوزی بدن ما کمی تغییر می‌کند. به همین خاطر، شما باید عادت‌های غذایی خود را نیز برای کاهش وزن بعد از ۵۰ سالگی تغییر دهید.

تریسی فیلدز که مدیر موسسه «سلامت کاربردی» است می‌گوید: «متوجه شده‌ام که بسیاری از افراد سن بالا، خیلی بیشتر از نیاز بدنشان کالری دریافت می‌کنند. همین موضوع باعث افزایش وزن آن‌ها می‌شود. به‌علاوه، خیلی از آن‌ها کالری که در طول روز یا هفته می‌سوزانند را اشتباه یا بیشتر از مقدار اصلی حساب می‌کنند. به همین خاطر است که تمرین‌ها و ورزش‌های آنها ثمربخش نیست و به نتیجه یا وزن دلخواهشان نمی‌رسند.»

برای محاسبه کالری کاهش وزن خود، ابتدا باید میزان کالری پایدار خود را حساب کنید. یعنی، میزان کالری که روزانه با وزن فعلی خود نیاز دارید. برای انجام این کار می‌توانید یکی دو هفته غذاهایی که می‌خورید و میزان کالری هرکدام، به‌علاوه میزان فعالیت و وزن خود را یادداشت کنید.

https://zimed.ir/%da%a9%d8%a7%d9%87%d8%b4-%d9%88%d8%b2%d9%86-%d8%a8%d8%b9%d8%af-%d8%a7%d8%b2-50-%d8%b3%d8%a7%d9%84%da%af%db%8c/

نظرات