Skip to main content
زولا
۵۶ بازدید

رادار قدرتمند برای جلوگیری از تصادف خودروهای خودران

موبنا
کانال تایید شده موبنا
منتشر شده در تاریخ ۱۳۹۷/۰۶/۰۴

خودروهای خودران برای طی کردن مسیر صحیح و جلوگیری از برخورد با موانع خطرناک و همین طور حفظ ایمنی در آب و هوای نامناسب نیازمند استفاده از رادارهای قدرتمند و دقیق هستند.
با توجه به همین نیاز شرکت آمریکایی وب سنس از تولید رادار نفوذگر به زمین خبر داده که می تواند با بررسی دقیق جاده و حتی وضعیت زیرسطح یک جاده بهترین مسیر را برای حرکت خودروهای خودران پیشنهاد دهد و مانع از سر خوردن اتومبیل یا برخورد آن با موانع مختلف شود.

الگوریتم های مورد استفاده در این رادار می توانند یک تصویر 5 بعدی از فضای اطراف ترسیم کنند، و با استفاده از حسگرهای خود محدودیت های موجود در محیط اطراف را شناسایی و به سیستم های کنترل و هدایت خودرو اطلاع دهند.

رادار یادشده در زمان بارش برف و باران، مه آلود شدن هوا و حتی در صورت وجود گرد و خاک هم به خوبی عمل می کند و در شرایطی که حسگرهای تولیدات مشابه از کار می افتند نیز قادر به فعالیت است.

این رادار که WaveSense GPR نام دارد، فعلا به طور آزمایشی در حال تست بر روی برخی خودروهای خودران است و کارآیی خود را در صورت حرکت با سرعت حداکثر 100 کیلومتر در ساعت به اثبات رسانده است. این رادار که با بودجه 3 میلیون دلاری تولید شده می تواند کاربردهای نظامی نیز پیدا کند.