Skip to main content
۹۰۰ بازدید

ملحق شدن دانش آموزان فرانسوی به جنبش ضد سرمایه داری

News
News
منتشر شده در تاریخ ۱۳ آذر ۱۳۹۷

شبکه تلویزیونی فرانس بیست و چهار گزارش داد مخالفان سیاست‌های اقتصادی دولت همچنان به تظاهرات و اعتراضات خود ادامه می‌دهند. اقدامات این معترضان در مناطق مختلف کشور به ویژه در بزرگراه‌ها ادامه دارد. برخی از مراکز ذخیره نفت توسط معترضان محاصره شده اند. این خطر وجود دارد که جنبش اعتراضی با شدت بیشتری دنبال شود چرا که دانش آموزان به جمع معترضان نظام ضدسرمایه داری ملحق شده اند و برخی از مدارس را به تعطیلی کشاندند.

گزارشگر این شبکه گفت: دانش آموزان فرانسوی علیه اصلاحات در بخش آموزشی تظاهرات کردند. این دانش آموزان مطالبات دیگری نیز دارند. صبح دیروز دانش آموزان دبیرستانی فرانسوی برخوردار از حمایت معترضان جنبش ضد سرمایه داری در بسیاری از شهر‌های فرانسه تظاهرات کردند. صد‌ها مرکز آموزشی به محاصره معترضان درآمد. دانش آموزان راه‌های حساس در شهر‌ها را با ایجاد موانع مسدود کردند و تردد برخی قطار‌ها به حالت تعلیق درآمد. فرانس بیست و چهار بخشی از سخنان یکی از دانش آموزان معترض را پخش کرد. وی خاطر نشان کرد که این اقدامات برای جلب توجه مکرون که به زیان فقرا از ثروتمندان حمایت می‌کند، انجام می‌گیرد. یک دانش آموز دختر نیز گفت:" همه ما برای یک هدف مبارزه می‌کنیم. بین مطالباتی مثل حذف مالیات بر سوخت و خواسته‌هایی در مورد مسایل آموزشی تفاوتی نیست. وقتی والدین ما مالیات پرداخت کنند، ما نیز می‌بایست در آینده مالیات بیشتری بپردازیم. "

گزارشگر ادامه داد در برخی مناطق اوضاع ملتهب شد. دویست جوان در اوبرویلیه به خیابان‌ها ریختند. معترضان یک ایستگاه اتوبوس را تخریب کردند و یک دستگاه خودرو را به آتش کشیدند. جوانان معترض در بوردو، لیموژ و پو با نیرو‌های امنیتی درگیر شدند. در این درگیری‌ها عده زیادی بازداشت شدند.