در حال بارگذاری ویدیو ...

معرفی کتاب عقاید یک دلقک

امین ایران پناه
امین ایران پناه

کتاب عقاید یک دلقک نوشته هاینریش بل، نوشته جالب و دوست داشتنی است حول یک عشق، حول افراط در دین، حول روزمرگی یک دلقک، حول فردی خسته از افراط و دورویی جامعه که همه چیز را پشت دین مخفی می‌کنند.

هاینریش بل دومین آلمانی است که موفق به کسب جایزه نوبل ادبیات شده است و این نشان دهنده قلم زیبای اوست که در سرتاسر کتاب همراه شما است. راوی داستان دلقکی است که معشوقه‌اش بعد چند سال به دلیل دین از او جدا شده است، درد و ناراحتی عمیقی از این مسئله دارد که او اینطور آن را بیان می‌کند:

اگر ما در قرن سیزدهم زندگی می‌کردیم، آن‌ها از من به عنوان یک دلقک درباری نام می‌بردند و حتی کاردینال‌ها هیچ دخالتی در امر ازدواج من و ماری نمی‌کردند و به راحتی باهم ازدواج می‌کردیم. متاسفانه در قرن بیستم، هر کاتولیکی برای منصرف کردن ماری از ازذواج با من و ناراحت کردن وجدان او در تلاش است، و کاری می‌کند که ماری به من پشت کند و منحرف شود؛ فقط به این دلیل که ازدواج ما باید در یک تکه کاغذ پاره ثبت می‌شد.

در کتاب عقاید یک دلقک شما زندگی دلقکی را می‌خوانید که چطور بعد از دست دادن معشوقه خود به مشروبات الکی رو می‌آورد و به دلیل اینکه دایم مست است کارش را درست انجام نمی‌دهد و شکست می‌خورد. در این حال با جیب خالی و دلسوزی همگانی مواجه است و به او می‌گویند چند ماه به تمرین بپردازد و الکل را ترک کند و دوباره شروع کند.

عقاید یک دلقک روایت فردی خسته از دین و افراط در آن است روایت فردی که از دورویی افراد با دین خسته شده و به انزجار آمده است. در پایان بخشی از کتاب را برای مطالعه قرار می‌دهم، امیدوارم از خواندن آن لذت ببرید.

برای خرید کتاب عقاید یک دلقک می‌توانید از طریق لینک زیر اقدام کنید:
https://www.iranketab.ir/c/3f6813

---------------------------------------------------------------
منو در
بلاگ:
https://aminiranpanah.com/
اینستگرام:
https://instagram.com/_u/amin_iranpanah
دنبال کنید

لینک این مطلب در بلاگم:
http://irpnh.ir/l8ec1

نظرات
نماد کانال
نظری برای نمایش وجود ندارد.
پاسخ به
نماد کانال