در حال بارگذاری ویدیو ...

قسمت دوم 20ایده ناب برای شروع کسب و کار از دکتر محمدمهدی ربانی

ویدان
ویدان

راه‌اندازی کسب‌وکار بی‌شک آرزوی هر انسانی است. به جرئت می‌توان گفت که همه آدم‌های روی کره خاکی حتی برای یک‌بار هم که شده به موضوع راه‌اندازی کسب‌وکار برای خود فکر کرده‌اند. دلایل متعددی برای اینکه چرا همه آدم‌ها دوست دارند کسب‌وکار مستقل برای خود راه‌اندازی کنند وجود دارد اما بااین‌وجود افراد بسیار کمی در مقایسه با جمعیت یک جامعه، اقدام به راه‌اندازی کسب‌وکار مستقل می‌کنند. اصولاً بشر ذات استقلال‌طلب و بلندپرواز دارد از همین رو دوست ندارد که زیردست دیگران کار کند تا به او امرونهی نشود و ترجیح می‌دهند کسب‌وکاری مستقل برای خود داشته باشد. از طرف دیگر شهرت‌طلبی و ثروت‌اندوزی از دیگر عوامل گرایش انسان‌ها به راه‌اندازی کسب‌وکار برای خود می‌باشند.

در اکثر اوقات دچار سردرگمی هستیم و نمی‌دانیم چگونه کسب‌وکار جدیدی را شروع کنیم. گاهی ایده‌های نابی به ذهنمان خطور می‌کند، اما به آن‌ها بی‌توجهی می‌کنیم. ایده زمان دارد. ایده دارای تاریخ‌مصرف است. گاهی از طریق نشانه‌هایی مانند، مطالعه یک کتاب، حین تماشای فیلم و... ایده‌ای به ذهن شما می‌رسد. باید در اولین فرصت از این ایده‌ها استفاده کنید. شاید با خود بگویید ممکن است شکست بخورید. اگر شکست هم بخورید، به وضعیت در حال حاضرتان بر خواهید گشت. از ایده‌هایتان محافظت کنید. دفتر ایده‌ها داشته باشید و هرکجا که ایده‌ای به ذهنتان رسید، آن را یادداشت کرده و در اولین فرصت آن ایده را بیشتر بررسی کنید و اقدام مؤثری انجام دهید.

محمدمهدی ربانی، در دوره 20 ایده ناب برای شروع کسب‌وکار، فقط ایده‌ها را معرفی نمی‌کند، بلکه تک‌تک ایده‌ها را توضیح می‌دهند. هدف از ارائه ایده‌های متعدد، این است که هر فرد دارای تخصص و علاقه و مهارت خاص خودش است و ممکن است از میان این 20 ایده یک یا دو مورد آن، برایش کاربردی و قابل‌استفاده باشد.

نظرات
نماد کانال
نظری برای نمایش وجود ندارد.
پاسخ به
نماد کانال