در حال بارگذاری ویدیو ...

آموزش شخصیت شناسی_ دکتر رضا همایونی_ بخش چهارم

۷۶ بازدید
شخصیت شناسی - استعدادیابی- رشد و توسعه فردی- مهارتهای زندگی

آموزش شخصیت شناسی - از مکتب ارزشمند یونگ

✔ بخش چهارم: مشاغل
.✔ حضرت مولانا می فرمایند، هر کسی را بهر کاری ساختند، مهر آن کار در دلش انداختند
و امریکایی ها هم یک ضرب المثل دارند که میگن اگر شغل شما ما به تفریح و سرگرمی شما تبدیل بشه به نقطه اوج زندگیتون رسیدید.

✔ در یک تقسیم بندی، همه آدم های کره زمین، برای انتخاب شغل، به سه گروه ۱-کار با افراد ۲-کار با ذهن ۳-کار با اشیاء ، تقسیم میشن. یعنی برای هر پانزده تیپ شخصیتی مشخص میکنیم که در کدام یک از این سه تقسیم بندی قوی تر عمل می کنند. و اولویت یک تا سه رو هم مشخص می کنیم.

✔ کار با افراد ها: برون گرایی بالا تری دارند و در ارتباط برقرار کردن با دیگران راحت تر عمل می کنند و برای مشاغل ی که با ارباب رجوع سر وکار دارد ساخته شده اند.

✔ کار با ذهن ها: کارهای ذهنی رو بهتر انجام می دهند و برای انجام کارهای شان به تمرکز نیاز دارند و دوست دارند کمتر در تعامل با ارباب رجوع باشند. .
✔ کار با اشیا ها: کارهای فنی و مهارتی را بهتر انجام میدهند. کارهای که با دست انجام می شود مثل تعمیر ماشین و موبایل و خیاطی و نجاری و غیره.

✔وقتی ما ببینیم برای چه کاری ساخته شده ایم و شغل مان را بر اساس ۳ مهارت : کار با افراد، کار با ذهن و کار با اشیاء انتخاب کنیم اون وقت شغل مون رو دوست داریم و با انگیزه و عملکرد بهتری کارمون رو انجام میدیم و چون از کارمون لذت میبریم و کار کردن برای ما تفریح محسوب میشه این یعنی به نقطه اوج زندگی مون رسیدیم

نظرات
نماد کانال
نظری برای نمایش وجود ندارد.
پاسخ به
نماد کانال